Pokrycia dachowe 

Jest 29 produktów.

Podkategorie

 • Grunt
 • Papa

  Papa wierzchnia i podkładowa

  Papa jest jednym z wielu materiałów budowlanych, które są wykorzystywane podczas budowy domu, bloku, czy innego budynku użyteczności publicznej. Charakterystycznymi cechami są jej właściwości, dzięki czemu można ją wykorzystywać do prac izolacyjnych, ze względu na podział:

  • przeciwwilgociowe;
  • przeciwwodne, które z powodzeniem są używane do izolacji fundamentów, posadzek, murów podatnych na zawilgocenia oraz połaci dachowych.

  Proces wytwarzania papy polega na nasączeniu osnowy z włókna szklanego, czy poliestrowego albo płatu tektury.

   

  Oferta, którą przygotowało Centrum Styropianu charakteryzuje się wieloma rodzajami papy, które można wybrać w zależności od ich przeznaczanie. Oferta składa się z m.in.

  • papy asfaltowej,
  • papy podkładowej,
  • papy wierzchniej

  Wszystkie oferowane przez nas produkty są najwyżej jakości. Znajdująca się w naszym asortymencie papa wierzchnia jest dostępna w dwóch konfiguracjach, w edycji standard oraz super. Gwarancją jakości oraz niezawodności jest marka austriackiego producenta Villas, który zaopatruje nasz sklep w każdy z oferowanych rodzajów papy.

   

  Proces implementacji papy wierzchniej, czy papy podkładowej składa się z metody, podczas której zgrzewa się odpowiednią jej ilość i tworzy warstwę w miejscu, w którym jest to wymagane. Minimalną wartością zakładu z papy jest około 10 cm. Po rozgrzaniu należy się upewnić, że powstałe zgrzewy są prawidłowe i nie powodują potencjalnie dalszych działań. Z kolei podczas procesu układania papy asfaltowej stosujemy specjalny klej do podłoża.

   

  Wszystkie oferowane przez nas papy są starannie zabezpieczone i przygotowane do transportu pod postacią rolek czy beli, w której mieści się do 15m2 papy asfaltowej, 10 m2 podkładowej termozgrzewalnej, a z kolei rolka papy wierzchniej mieści do 5m2. Dokładnie zapakowane i oznaczone bele nadajemy za pośrednictwem firmy kurierskiej na paletach, tym samym gwarantując szybką i bezproblemową wysyłkę. Karty techniczne od firmy Villas przesyłamy na życzenie klienta drogą mailową.

 • Styropapa
 • Kliny styropianowe

  Czas realizacji zamówień na izokliny wynosi obecnie 4 dni robocze.

  Kliny styropianowe

  Oferowane przez Centrum Styropianu trójkątne kliny styropianowe stosowane są podczas obróbek papowych w płaskich konstrukcjach dachowych, które są pokryte papą termozgrzewalną. W celu umocowania klinów styropianowych do podłoża stosuje się bitumiczny klej o właściwościach plastycznych. Wszystkie kliny wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, ponieważ w momencie, w którym kliny nie są oklejone papą powstaje ryzyko ich stopienia w trakcie wykonywania procesów zgrzewania papy. Odpowiednie zabezpieczenia polega na przykryciu klinów przygotowanym wcześniej pasem z papy podkładowej.

   

  Kliny styropianowe pozwalają na stabilne położenie płatów styropianu na powierzchni, którą poddajemy procesowi docieplania. Odpowiednio i bezpiecznie zamontowane kliny powodują zmniejszenie kąta załamania papy, dzięki czemu woda powstała w trakcie opadów nie ma możliwości zgromadzenia się w pobliżu instalacji kominowych, świetlików, ścian, czy ogniomurów. Izokliny są bardzo ważnym elementem systemów dachowych, ponieważ niwelują kąt prosty dzięki czemu unikamy załamania się papy w rogach budynku, na łączeniach z kominami, świetlikami i podobnymi elementami konstrukcyjnymi.

  Izokliny

  Znajdujące się w naszym asortymencie kliny styropianowe są produkowane przez firmę MEGASTYRO, które dzielimy na dwie wersje: nielaminowane oraz laminowane papą. Izokliny o przekroju trójkąta mają wymiary boków 5, 8 i 10 cm. W trosce o indywidualne potrzeby naszych klientów wykonujemy na życzenie kliny styropianowe w innych niż docelowo oferowanych wymiarach. Wszystkie przesyłki są należycie zabezpieczone i spakowane, natomiast wysyłka odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przygotowane paczki zawierają pakiety, w których znajdują się styropianowe kliny styropianowe w metrowych odcinkach.

 • Styropian spadkowy
 • Klej
 • Folie paroizolacyjne
 • Kominki / Wpusty
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 29 elementów