Kliny styropianowe 

Jest 6 produktów.
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów

Czas realizacji zamówień na izokliny wynosi obecnie 4 dni robocze.

Kliny styropianowe

Oferowane przez Centrum Styropianu trójkątne kliny styropianowe stosowane są podczas obróbek papowych w płaskich konstrukcjach dachowych, które są pokryte papą termozgrzewalną. W celu umocowania klinów styropianowych do podłoża stosuje się bitumiczny klej o właściwościach plastycznych. Wszystkie kliny wymagają odpowiedniego zabezpieczenia, ponieważ w momencie, w którym kliny nie są oklejone papą powstaje ryzyko ich stopienia w trakcie wykonywania procesów zgrzewania papy. Odpowiednie zabezpieczenia polega na przykryciu klinów przygotowanym wcześniej pasem z papy podkładowej.

 

Kliny styropianowe pozwalają na stabilne położenie płatów styropianu na powierzchni, którą poddajemy procesowi docieplania. Odpowiednio i bezpiecznie zamontowane kliny powodują zmniejszenie kąta załamania papy, dzięki czemu woda powstała w trakcie opadów nie ma możliwości zgromadzenia się w pobliżu instalacji kominowych, świetlików, ścian, czy ogniomurów. Izokliny są bardzo ważnym elementem systemów dachowych, ponieważ niwelują kąt prosty dzięki czemu unikamy załamania się papy w rogach budynku, na łączeniach z kominami, świetlikami i podobnymi elementami konstrukcyjnymi.

Izokliny

Znajdujące się w naszym asortymencie kliny styropianowe są produkowane przez firmę MEGASTYRO, które dzielimy na dwie wersje: nielaminowane oraz laminowane papą. Izokliny o przekroju trójkąta mają wymiary boków 5, 8 i 10 cm. W trosce o indywidualne potrzeby naszych klientów wykonujemy na życzenie kliny styropianowe w innych niż docelowo oferowanych wymiarach. Wszystkie przesyłki są należycie zabezpieczone i spakowane, natomiast wysyłka odbywa się za pośrednictwem firmy kurierskiej. Przygotowane paczki zawierają pakiety, w których znajdują się styropianowe kliny styropianowe w metrowych odcinkach.